ژوپین
  1. خانه
  2. ابزار رمز گذاری و کد کردن php

ابزار رمز گذاری و کد کردن php

رمز نگاری و encoding کدهای php

در این مقاله میخوانیم:

رمزنگاری چیست؟

رمز گذاری کدهای php برای چیست

آیا کد کردن یا رمزگذاری php آممکن است؟

1- رمزنگاری چیست؟

رمز نگاری یا به اصطلاح کد کردن یا encode روشی است که کدهای نوشته شده یک اسکریپت یا نرم افزار را از حالت خوانا و ساده به حالت گنگ یا به هم ریخته یا در مواردی نزدیک به زبان ماشین مه 0 و 1 است ، تغییر دهیم ولی در کارکرد نرمافزار خلل ایجاد نشود.

2- رمز گذاری کدهای php برای چیست؟

زمانی که یک نرم افزار یا وب سایت با زبان php توسعه داده می شود ، به علت اینکه php یک زبان منبع باز یا opesource یا به زبان ساده رایگان است ، کدهای نوشته شده ما مانند زبان های دیگر که مثلا به dll تبدیل میشود و کلا کدهای نوشته شده دیگر وجود ندارند نخواهد بود و کدهای ما به راحتی توسط اشخاصی که ما نرم افزار را به آنها داده ایم قابل مشاهده و کپی برداری و یا سرقت است.

برای حل این مشکل ما باید کدهای نوشته شده خود را به حالت مبهم یا obfuscate درآوریم یا با ابزار ioncube قدرتمند آنها را کد کنیم ولی ioncube رایگان نیست.

3- آیا کد کردن یا رمزگذاری php ممکن است؟

بله.... ابزار های مختلفی برای این کار هستند مانند ioncube و zend که کلا کدهای مارا به یک رشته نامفهوم تبدیل میکنند ولی این ابزار رایگان نیست و لایسنس ioncube تا این زمان یعنی آذر 1402 در سادهترین حالش 15 میلیون تومان است.

روش دیگر هم مبهم سازی یا obfuscation هست که کدها را با ترفنهای خاصی آنقدر پیچیده و تودرتو میکنیم که واقعا از حوصله هرشخصی خارج است که بخواهد آن را باز کند.

 

در این ابزار شما قادر خواهید بود کدهای خود را رمزنگاری کنید و این رمزنگاری هر بار متفاوت انجام میشود و هیچ چیز تکراری مشاهده نخواهید کرد. با بررسی سرویس های دیگر که کار مبهم سازی را انجام میدادند مشاهده کردیم از یک قالب برای مبهم سازی استفاده میکنند که اگر شخصی دو فایل پروژه خود را بخواهد رمزگذاری کند بی شک با تداخل روبرو خواهد شد.

همپنین در این ابزار رمزگذاری یا encoding کدهای php شما میتوانید برای یک دامنه خاص و یا تا زمان مشخصی ، رمزنگاری را انجام دهید.در فرم زیر میتوانید کدهای php خود را رمزگذاری کنیداگر قصد دارید برای دامنه خاصی کدگذاری انجام دهید لطفا فقط نام دامنه را بنویسید و از http:// و www در ابتدا استفاده نکنید.

اگر قصد دارید تا زمان خاصی اسکریپت شما کار کند لطفا آن را وارد کنید.

اگر دامنه ای در فرم قبلی انتخاب کردید میتوانید پیام خطای نامعتبر بودن دامنه را برای خود شخصی سازی کنید. از کدهای html هم میتوانید استفاده کنید.

اگر در فرم قبلی زمان انقضا تعیین کردید ، میتوان پیام خصا آن را در صورت پایان زمان شخصی سازی کنید. از کدهای html هم میتوانید استفاده کنید.

گفتگو با پشتیبان